Strapsniai:


Išvenkime peršalimo ligų

Prasidėjo ruduo, ateina žiema. Tai - ne tik derliaus, rogučių, Kalėdų bet ir peršalimo bei infekcinių ligų metas. Šiuo laikotarpiu organizmui ima stigti saulės šviesos, šilumos, vitaminų, būdingi dažni oro temperatūros pokyčiai. Susilpnėjusi organizmo imuninė sistema nebesugeba priešintis ligų sukėlėjams. Dažną ima kamuoti kosulys, sloga bei kiti negalavimai. Be to, rudens pabaiga sutampa su gripo epidemijos pradžia.

Taigi būtina stiprinti organizmo gynybines jėgas.

Rytų medicina – efektyvus sveikatos stiprinimo šaltinis

Visiems puikiai žinoma, kad sveikatą stiprinti padeda įvairios grūdinimosi procedūros, pasivaikščiojimai, grynas oras, visavertė ir tinkamai subalansuota mityba, deramas darbo ir poilsio rėžimas. Daug gali padėti liaudies medicina su jos gydomųjų augalų galia.

Aišku, jog šioje srityje lyderio pozicija tenka Rytų medicinos metodams bei priemonėms, tarp kurių kinų medicina bei pagrindinė jos sudedamoji dalis - Tibeto medicina - yra svarbiausia grandis. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) šią mediciną pripažino kaip visos žmonijos turtą.  

Penkiatūkstantmetė tradicinės kinų medicinos raidos istorija įtikinamai įrodė jos panaudojimo galimybes ir naudingumą ne tik kinams, bet ir visos planetos gyventojams. Šio gydymo reikšmę patvirtino per pastarąjį dešimtmetį Kinijoje atsiradę nuostabūs biologiškai veiklūs papildai iš Kininio kordicepso ir kitų grybų - adaptogenų, kurie neturi jokio nepageidaujamo šalutinio poveikio, o savo veiksmingumu prilygsta mūsų įprastiems geriems medikamentams.

Kad peršalimo ligos nepakirstų sveikatos, pravartu pasitelkti Kordicepso preparatus

Grybas Kordicepsas (Cordyceps sinensis) priskiriamas aukštesniesiems grybams - aukšliagrybiams (Ascomyceles). Jis auga Tibeto aukštumose, esančiose maždaug 4 tūkst. metrų virš jūros lygio. Šiltuoju metų laiku į tam tikros rūšies drugelio (hepialide) lervą patekus kordicepso sporai, pavasarį spora sudygsta. Iš pradžių augdamas grybas vartoja lervos maistines medžiagas, o vėliau jungiasi prie šalia augančių Tibeto žolių šaknų ir pasinaudoja jų vertingosiomis medžiagomis. Deguonies trūkumas aukštikalnėje, žema oro temperatūra bei jos svyravimai grūdina kordicepsą ir padaro jį energiškai talpų. 

Rytuose nuo amžių Kordicepsas buvo laikomas pačiu vertingiau­siu iš visų Žemės augalų. Imperatoriai ir jų artimieji jį vadino „Dievo dovana", „stebuklinguoju talismanu", nes nė vienas augalas neturi tiek gydomosios galios.

Kordicepsas veikia kaip stiprus antioksidatorius, nes jo sudėtyje yra beta karotino (provitamino A), vitaminų E ir C, mineralų - seleno ir cinko, ubichinono (koenzimo Q10), imuno-moduliuojamųjų polisacharidų bei kitų medžiagų. Kordicepso sudė­tyje yra 77 mikro- ir makroelementų, daugiau kaip 80 rūšių fermentų, nepakeičiamųjų aminorūgščių, nesočiųjų riebalų rūgščių ir t.t. Tačiau vitaminų bei mineralų kiekiai nėra dideli. Todėl jo preparatai negali sukelti perdozavimo simptomų. Be to, nebūna nepageidaujamo toksinio poveikio, vadinasi, preparatas yra saugus jį vartojantiems.

Amerikos farmakologai iš kordicepso išskyrė unikalias veikiąsias substancijas (kordicepiną kordicepso rūgštį, adenoziną, adeniną ir kt.) ir nustatė, kad jos stipriai veikia imuninę sistemą.  

Kordicepsas - vienintelis augalas žemėje, kuris, be specifinio nuo vėžio apsaugančio ir jo progresavimą stabdančio poveikio, pasižymi ir antimetastaziniu poveikiu. Reikia pastebėti, jog grybų polisacharidų sukeliamas imuninio reaktyvumo padidėjimas nulemia ir sisteminį citoprotekcinį efektyvumą. Tai ir sudaro skirtumą tarp grybų terapijos ir kitų imuninės terapijos rūšių.

Kordicepsas didina organizmo atsparumą įvairiems vidaus ir išo­rės veiksniams, apsaugo jį nuo radiacijos, per kelias minutes atnaujina pažeistą energinį lauką. 

Kordicepso preparatai taip pat pasižymi ir antialerginiu poveikiu. Vartojant šiuos preparatus, buvo pastebėtas ir stiprus toksinų šalinimo poveikis. Iš organizmo yra pašalinamos visos toksinės medžiagos, t.y. žarnyno nuodai, vaistų junginiai, radionuklidai, sunkiųjų metalų druskos. 

Kordicepsas yra natūralus antibiotikas ir slopina pneumokokų, stafilokokų, streptokokų bei daugelio kitų mikrobų dauginimąsi. Šis grybas taip pat veikia ir įvairius virusus, tarp jų ir adenovirusus, gripo, hepatito, herpio (pūslelinės), atipinės pneumonijos virusus. Jis taip pat veikia pirmuonis, helmintus (kirmėles) ir grybelius.

Kordicepso preparatai atnaujina ir sureguliuoja visas organizmo bei jo sistemų funkcijas, taip pat paskatina savireguliacijos mechanizmus. 

Kordicepso preparatai plačiai vartojami kaip profilaktikos bei sveikatinimo priemonė. Preparatų vartojimas kartu su tradiciniais medi­kamentais labai padidina tradicinio gydymo veiksmingumą ir sumažina jo galimą nepageidaujamą šalutinį poveikį.

Kad ir kaip mes bepavadintume greitai veikiančius biologinius imuninės sistemos reguliatorius, pagamintus iš aukštesniųjų grybų ląstelių - maisto papildais ar fitoterapija - šie preparatai veikia visiškai kitaip, nei visi kiti pasaulyje žinomi natūralūs preparatai. Šių preparatų poveikis iš tikrųjų juntamas ne tik derinant juos su farmakologinėmis priemonėmis, bet ir vartojant atskirai.

Pravartu žinoti, kad kordicepsas yra natūralus antibiotikas, slopina pneumokokų, stafilokokų bei daugelio kitų mikrobų dauginimąsi. Šis grybas taip pat veikia įvairius virusus: adenovirusus, gripo, hepatito, pūslelinės (herpio), atipinės pneumonijos ir kt.

Kompanijos „Fohow" preparatų sudėtyje yra labiausiai Rytuose savo gydomosiomis savybėmis pasižymintys aukštesnieji grybai: Kininis kordicepsas (Cordyceps sinensis); Linčži (Ganoderma lucidum, Reiši); Aromatingasis grybas (Lentinus edodes, Šiitake); Gericijus (Hericium erinaceus); kai kurie augalai, Himalajų medus bei kiti komponentai, kurie pasižymi stipriu teigiamu poveikiu žmonių sveikatai. Šiuolaikinės biotechnologijos (grybų ląstelių turinio vakuuminis koncentravimas bei ekstrahavimas, esant žemoms temperatūroms) suteikė galimybę pagaminti nepaprastai greito bei stipraus veikimo biologiškai veiklius papildus (BVP).

Skystų koncentruotų preparato formų, pagamintų iš aukštesniųjų grybų ląstelių veiksmingumas ir specifika yra ta, kad pirmiausia tai yra sisteminio poveikio preparatai. Sisteminis naujų preparatų poveikis - dėl unikalios sudėties galimas greitas visų organizmo sistemų reguliavimas. Be to, kordicepso ir kitų Rytuose populiarių gydomųjų grybų preparatų veiksmingumas daug kartų padidėja dėl originalios receptūros bei kol kas nepralenktos moderniausios preparatų gamybos biotechnologijos.

Nauji kompanijos „Fohow" preparatai - tai moderniausias šiuolaikinio mokslo ir technikos pasiekimas. Jų sudėtis atitinka visus mokslo reikalavimus, kinų medicinos principus bei farmakologijos taisykles. 

Kordicepso preparatai - greitai veikiantys imuninės sistemos reguliatoriai, nors tai ne vaistai, o BVP, vis tiek buvo kliniškai tiriami tiek Kinijoje, tiek ir JAV, Japonijoje bei Pietų Korėjoje. Visose šalyse buvo gauti įtikinami įrodymai, kad šie preparatai yra veiksmingi ne tik sveikatai palaikyti, bet ir sergant įvairiomis ligomis. Taip pat klinikiniais tyrimais buvo patvirtintas ir visiškas jų saugumas.

Atvėsus orams, kordicepso preparatus galima plačiai vartoti kaip efektyvią ligų profilaktikos ir sveikatinimo priemonę. Pavyzdžiui, geriamieji eliksyrai „Feniksas“, „Sanbao“ puikiai padeda tada, kai ima atakuoti įvairios infekcijos, pakyla temperatūra, atsiranda sloga, kosulys bei kitokie negalavimai.  

Peršalimo ligos „bijo“ stipraus imuniteto. Tad sumaniai jį stiprinkime ir ligos pačios pasitrauks.

Parengė Vida Jankaitienė